سلامت, عمومی

آیا ورزش باعث افزایش وزن می شود؟

امروز میخواهیم در این مقاله درباره موضوعی صحبت کنیم که احتمالا همه ما با آن سروکار داشته باشیم شاید شما هم جزو آن دسته از آدم هایی باشید که دوست دارید به جای اندامی لاغر و باریک، اندامی پر و حجیم داشته باشید، اگر به اندازه چند نفر هم غذا بخوریم باز هم در افزایش وزن دچار مشکل میشوید باید در ابتدا بدانیم چرا وزنمان افزایش پیدا نمیکند، آیا تیروئید ما پرکاراست؟ به همان اندازه که غذا میخوریم فعالیت ورزشی داریم یا نه؟

بنابراین اولین راه حلی که به نظرمان میرسد خوردن،خوردن است ولی باز هم نتیجه این خواهد بود که وزنمان افزایش نخواهد یافت. ما راه حل بهتری برای شما داریم، رمز افزایش وزن برای شما ورزش کردن است، تعجب نکنید! ورزش کردن رمز نهفته شماست. شما با ورزش کردن قطعا میتوانید به افزایش حجم عضلانی خود برسید چون با ورزش کردن اشتهای شما زیاد میشود و اینکه حجم عضلانی شما هم زیاد میشود. پس با ما همراه باشید که بگوییم که چطور وزن خود را زیاد کنید.

تمرینات وزنه : در برنامه تمرینی که برای افزایش وزن خود دارید باید روی وزنه زدن تمرکز کنید در این تمرین باید روی عضلات بزرگ کار کنید و خبر خوب این است که شما با این حرکت میتوانید با ایجاد فشار روی عضلات باعث تحریک پذیری تعداد زیادی از فیبرهای عضلانی شوید که این کار باعث بزرگ و حجیم شدن عضلات میشوند.

بهترین تمرینات وزنه برای ایحاد توده عضلانی ورزش های مانند تمرین های مقاومتی

اسکوات و پوش آپ هستند. هدف از این تمرین کمک به رشد عضلات بدن در جهت افزایش توده عضلانی است.

ورزش های بی هوازی در مقابل هوازی (ایروبیک) :

تمرینات بی هوازی با استفاده از عضلات و با شدت زیادی انجام میشود. خود تمرین وزنه زدن یک ورزش بی هوازی است برای همین است که روی عضلات تاثیر زیادی داره و شما میتوانید با انجام هرچه بیشتر این حرکات بی هوازی مانند: دویدن، دوچرخه سواری پیاده روی و یا استفاده از دستگاه های ورزشی مانند تردمیل، دستگاه بدنسازی خانگی و دیگر ورزش هایی که روی سوزاندن کالری موثر هستند.

رژیم غذایی در کنار ورزش:

شما برای اینکه بتوانید به آنچه که در ذهن تان برای رسیدن به افزایش وزن است برسید باید یک یار کمکی هم در کنار ورزش کردن داشته باشید که آن هم دریافت کالری است. برایتان یک مثال میزنیم ما با غذایی که میخوریم کالری دریافت میکنیم و این کالری صرف انرژی برای فعالیت هایمان میشود. اگر این کالری که از غذا خوردن بدست می آوریم، از کالری که برای انجام فعالیت های روزانه ای که انجام میدهیم کمتر باشد، نتیجه این میشود که کاهش وزن داشته باشیم پس ما باید کاری کنیم که کالری که بدست می آوریم بیشتر از فعالیت های روزانه ما باشد تا بتوانیم به افزایش وزن برسید.

این هدف رو میتوانید با یک رژیم غذایی مناسب  برای افزایش وزن و ورزش های مخصوص برای افزایش و رشد عضلات استفاده کنید.

شما میتوانید با استفاده از دستگاه های ورزشی مناسب مانند تردمیل های خانگی یا دستگاه ورزشی با انجام فعالیت های روزانه به هدف خود برای افزایش وزن برسید.

برای نتایج بهتر و موثرتر تمرینات را در فضای باز انجام دهید. منسجم و پیوسته ورزش کنید برای اینکه به وزن ایده آل برسید باید یک مدت زمان زیادی ورزش کنید شما با صبر و حوصله میتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

اگر شما تمایل به خرید و استفاده از دوچرخه ثابت هستید تا در منزل خود بتوانید به راحتی ورزش کنید و به تناسب اندام و لاغری خود برسید میتوانید به سایت بازرگانی لطیفیمراجعه کرده و نسبت به خرید هریک از محصولات این شرکت اعم از دوچرخه ثابت خانگی ، تردمیل خانگی، دستگاه ورزشی باشگاهی چند کاره، تردمیل باشگاهی، اقدام کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + ده =