اموزشی, سلامت

استفاده از دوچرخه ثابت چرا و طرز استفاده صحیح از آن

امروزه بسیاری ازمردم برای اینکه بتواند اندام مناسب داشته باشند روش های زیادی را امتحان میکنند. از رژیم های سخت گرفته تا ورزشهای طاقت فرسا استفاده میکنند تا بتوانند به اندام ایده ال خود برسند. ورزش کردن همیشه بهترین راه برای تناسب اندام بوده و پرشکان همواره توصیه به ورزش کردن میکنند

امروزه استفاده از دستگاهای ورزشی خانگی برای تناسب اندام به احتیاج هر خانواده ای تبدیل شده است یکی از بهترین این دستگاه ها دوچرخه ثابت است که شما با تمرین و استفاده مداوم در منزل میتوانید به اندام ایده آل خود برسید.

دوچرخه های ثابت ورزشی باعث ایجاد تمرین های قلبی و عروقی (هوازی) کارآمد میشوند که قلب شما را پمپاژ کرده و چربی های اضافی بدن شما را کم می کنند. شما همچنین می توانید به تنهایی و یا با یک دوست ورزش کنید، استفاده مداوم میتواند باعث چربی سوزی شده و شمارو به اندام مناسب برساند.دوچرخه ثابت نشسته برای افرادی که نمی خواهند فشار زیادی به کمرشان وارد شود توصیه می شود و علاوه بر کاهش وزن باعث فرم گرفتن و شکیل شدن عضلات ران و ساق پا می شود.

میزان کم کردن وزن شما به میزان استفاده شما از دوچرخه ثابت بستگی دارد

اگر در حالت متوسط از دستگاه استفاده میکنید، هفته ای 30 دقیقه ورزش کردن برای کاهش وزن کافی است. داشتن یک برنامه چربی سوزی با دوچرخه ثابت بسیار مهم است. شما برای اینکه بتوانید به یک وزن ایده ال برسید باید به طور مداوم از دوچرخه های ثابت استفاده کنید که هم باعث کاهش وزن میشود و هم عظلات شما را قوی میکند استفاده از یک دوچرخه ثابت خوب میتوانید شما رو به آنچه که در ذهن خود دارید برای رسیدن به تناسب اندام هست برساند .از فواید مهم ورزش کردن با دوچرخه ثابت میتوان به بهبود چربی سوزی، افزایش کالری سوزی، بهبود عملکرد قلبی و عروقی،

کاهش خطر آسیب دیدگی، تناسب عضلات پا و باسن، کاهش چربی های شکمی و عضلانی شدن آنها نام برد. از دیگر فواید استفاده از دوچرخه ثابت اینست که دیگه شما نیاز به رفتن به باشگاه نخواهید داشت زیرا در هر زمان و وضعیت آب و هوایی به راحتی میتوانید در منزل ورزش کنید و بهانه ای برای ورزش کردن نداشته باشید.

       برای استفاده از دوچرخه ثابت باید به یکسری از نکات توجه داشته باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. دوچرخه ثابت را با بدن خود تنظیم نمایید اگر دچار مشکل شدید میتوانید از فروشنده یا مربی خود کمک بگیرید و از درست بودن ارتفاع زینتان مطمئن شوید
  2. بخش بالایی بدنتان را در زمان پا زدن و حرکت کردن در اصطلاح شل نگه دارید دقت داشته باشید که باید شانه هایتان گشاده و به سمت خارج از گوشهایتان باشد.

        به آرامی روی زین بنشینید و از عضلات شکم خود برای محکم و سفت نگه داشتن کمر و پشت خود استفاده کنید.

  1. دوچرخه ثابت باید طوری قرار بگیرند که همه بخش ها که متحرک هستند بتواند به آسانی حرکت کنند و فضای کافی برای سوار شدن و پیاده شدن برای ورزشکار داشته باشند. نحوه ی نشتن روی زین دوچرخه ثابت خیلی مهم است زمانی که زین خود را تنطیم کردید
  2. سعی کنید که تمام وزن بدن خود را به طور یکسان روی زین تقسیم کنید در ابتدا جهت دوچرخه ثابت باید طوری تنظیم شود که سطح آن کامل موازی با زمین باشد. باید بدانید که ارتفاع زین را طوری تنظیم کنید که پدال دوچرخه در پایینترین سطح خود باشد و زانوهای خم شده باشند که بعدا دچار مشکل نشوید. یکی دیگر از راهنمایی برای تنطیم کردن زین اینست که هنگام رکاب زدن مفصل های لگن نباید به عقب و جلو ضربه بزند و اگر زین بیش از حد بالا باشد فشار بیش از حد روی کشاله ران وارد میشود و باعث ایحاد درد و بی حسی خواهد شد. پس همیشه قبل از استفاده از دوچرخه ثابت حتما آن را نسبت به بدن خود تنظیم کنید.

در نهایت توجه به این نکته مهم میتواند به شما در استفاده از دوچرخه ثابت کمک کند تا شما بتوانید به راحتی و آسانی از آن استفاده کنید و اینکه یک دوچرخه ثابت را مدتی بطور آزمایشی روی آن پا بزنید. به میزان سرو صدای دستگاه حتما توجه کنید تا در منزلتان دچار مشکل نشوید.دوچرخه سواریتان را به عادت تبدیل کنید و این دستگاه زمانی به سلامتی و ارتقای تناسب اندامتان کمک خواهد کرد که بطور منظم استفاده کنید.

اگر شما تمایل به خرید و استفاده از دوچرخه ثابت هستید تا در منزل خود بتوانید به راحتی ورزش کنید و به تناسب اندام و لاغری خود برسید میتوانید به سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کرده و نسبت به خرید هریک از محصولات این شرکت اعم از دوچرخه ثابت خانگی ، تردمیل خانگی، دستگاه ورزشی باشگاهی چند کاره، تردمیل باشگاهی، اقدام کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =