اموزشی, سلامت, عمومی

انتخاب تردمیل مناسب

چه تردمیلی برای من مناسب است؟

برای خرید و انتخاب تردمیل همیشه باید به چند نکته مهم توجه کرد تا بتوانیم بهترین و مناسب ترین تردمیل را خریداری کنیم .

تردمیل از اجزای مختلفی، مانند موتور شامل موتور اصلی تردمیل و موتور شیب برقی (موتور شیب برقی در بعضی از ترمیل‌ها که شیب برقی دارند وجود دارد) تسمه تردمیل و ضربه‌گیرها و … می‌باشد که هر شخص با توجه به نوع اندام و نوع فیزیک بدنی خود بتواند تردمیل خود را انتخاب و از آن استفاده کند و بهترین کارایی را از تردمیل بگیرید.

موتور تردمیل

موتور تردمیل از اصلی ترین و مهمترین اجزلی تردمیل میباشد که وزن شما را تحمل میکند و باعث به حرکت دراوردن تسمه را برعهده دارد و باید به نوع قدرت موتور تردمیل بیشترین توجه را کرد. هر چه قدرت موتور تردمیل زیادتر باشد تحمل وزن دستگاه بیشتر می‌شود و برای اینکه تردمیل مناسبی خریداری کنید بهتر است تردمیلی بخرید که حدود 30 کیلوگرم بیشتر از وزن شما را تحمل کند البته اگر بیشتر هم تحمل کند اشکالی ندارد ولی سعی شود کمتر نباشد میزان تحمل وزن هر تردمیل روی قسمت مشخصات هر دستگاه درج شده است و شما باید به طور مثال اگر وزن شما 80 کیلوگرم هست دستگاهی بخرید که 30 کیلوگرم بیشتر یعنی 110 کیلوگرم وزن شما را تحمل کند.

عرض تسمه

تسمه تردمیل وظیفه اصلیش که همان حرکت دراوردن شما میباشد باید طوری باشد که بتواند وزن شما را تحمل کند. به عرض تسمه تردمیل هر چه پهن‌تر باشد تمرین شما امنیت بیشتری دارد و پاهای شما به کناره‌های تردمیل گیر نمی‌کند. توصیه می‌شود عرض تسمه تردمیل برای افراد بزرگسال بین 45 تا 50 سانتی‌‌‌متر باشد و کمتر نباشد. عرض تسمه تردمیل در قسمت ابعاد تسمه در مشخصات هر تردمیل نوشته شده است.

ضربه‌گیر

ضربه‌گیر تردمیل از فشار به زانوها و کمر و آسیب‌های مفصلی جلوگیری می‌کند. همه تردمیل‌ها ضربه‌گیر دارند ولی کیفیت ضربه‌گیرها متفاوت است و این نکته مهمی است و شما باید با مشاوران ما در شرکت لطیفی تماس بگیرید

شیب برقی

همه تردمیل ها دارای سطه تغییر شیب هستند یعنی میتوانید نسبت شیب حرکتی خود را تغییر دهید تا شبیه سربالایی شود و این کار برای بیشتر سوزاندن کالری مناسب است. البته برای کسانی که مشکل دیسک کمر یا زانو درد دارند مناسب نیست و باید از سطح صاف استفاده کنند. تغییر سطح تردمیل می‌تواند به صورت دستی انجام شود و نهایتاً 3 درجه قابل تغییر است. بعضی از تردمیل‌ها دارای موتور شیب برقی جداگانه‌ای هستند که می‌توان از روی مانیتور سطح آنان را به صورت اتوماتیک تغییر داد که حداقل 12 درجه قابل تغییر هستند. در نتیجه بهتر است تردمیل شما شیب برقی داشته باشد.

برند و خدمات پس از فروش

مهمترین و کلیدی ترین قسمت انتخاب هر تردمیل برند و نوع دستگاهی است که شما برای ورزش کردن از آن استفاده میکنید و حتما باید از شرکتی باشد که خدمات پس از فروش مناسبی هم داشته باشد.

همانطور که می‌دانید مارک‌های زیادی در ایران فعالیت می‌کنند که به لحاظ کیفیت با هم متفاوت هستند و همینطور هر مارک، گارانتی خاص خودش را دارد پس مارک‌ها به غیر از کیفیت که با هم تفاوت دارند در مدّت گارانتی و کیفیت گارانتی نیز با هم متفاوت هستند. برای اینکه مدل و مارک مناسبی بخرید بهترین راه، تماس با مشاوران سایت بازرگانی لطیفی ما که به صورت رایگان به شما بهترین تردمیل را با توجه به مشخصات شما پیشنهاد می‌دهند.

شما میتوانید با خیال راحت نسبت به انتخاب و خرید هر نوع از دستگاه تردمیل یا هر دستگاه ورزشی خانگی، دستگله چند کاره، اقدام نمایید.

چگونه تردمیل مورد نظر را سفارش دهیم؟

اگر در تهران هستید، بعد از انتخاب مدل تردمیل یا به صورت آنلاین سفارش را ثبت کنید و یا به صورت تلفنی سفارش خود را اعلام کنید. همکاران ما در واحد ارسال، دستگاه را به صورت رایگان به منزل شما می‌آورند و همچنین به صورت رایگان برای شما نصب خواهند کرد.

اگر در شهرستان هستید، پس از سفارش و پرداخت مبلغ دستگاه، تردمیل شما توسط شرکت برای شما ارسال میشود.  تردمیل‌ها داخل کارتن‌های بسیار محکم و ضخیم مخصوص هستند و دستور تصویری نصب آن همراه با آچارهای مخصوص داخل جعبه و به همراه روغن تسمه موجود است و نصب آن بسیار راحت می‌باشد.

شما هم میتوانید برای خرید هر نوع دستگاه ورزشی از قبیل تردمیل خانگی ، دستگاه چند کاره ورزشی ، تردمیل باشگاهی، تجهیزات باشگاهی و…. میتوانید با مراجعه به سایت بازرگانی لطیفی نسبت به انتخاب و خرید دستگاه خود اقدام کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =