اموزشی

اینتروال چیست و چگونه باعث لاغری میشود؟

ورزش کردن به صورت اینتروال باعث کم کردن وزن و لاغری شما میشود در واقع روشی از ورزش های هوازی است که به صورت متناوب انجام میگیرد و برای کسانی که دوست دارند به صورت حرفه ای ورزش کنند مناسب است. ورزشهای هوازی معمولا به دو صورت تداومی و تناوبی انجام میشود.
در روش اول که به صورت تداومی صورت میگیرد و در روش دوم به صورت تناوبی صورت میگیرد.
در روش دوم که به صورت تناوبی انجام میشود تمرینات ورزشی به دو صورت ورزش کردن و استراحت تقسیم میشود.
مثلا در زمانی که تمرین شما به مدت 40 دقیقه است شما نیمی از  این مدت را یعنی 20 دقیقه از تمرین خود را به صورت استراحت ورزش میکنید حالا میپرسید چگونه؟ به این صورت که اگر 5 دقیقه با شدت زیاد ورزش کردین و دویدن زیاد داشتین 5 دقیقه بعدی را به صورت آرام و با تحرک کم راه میروید در حقیقت انگار استراحت کردید و به این ترتیب 40 دقیقه ورزش خود را انجام داده اید.

در این روش حتما باید مرحله ی گرم کردن و سرد کردن اجرا شود و چون ممکن است بدن پس از ورزش خشک و سفت شود باید حرکات کششی پس از ورزش انجام شود.
تمرین اینتروال به شدت برای کسانی که دوست دارن وزن کم کنند و لاغر شوند توصیه میشود.از مهمترین دلایلی که از اینتروال توصیه میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1.عضله سازی
2.چربی سوزی
3.کاهش وزن
4.افزایش استقامت
5.افزایش قدرت عضلانی
به دلیل نوع تمرینی که میتوانید با اینتروال انجام دهید تاثیرات بسیار زیادی برای شما خواهد داشت
تغییر شدت تمرین از کم به زیاد و از زیاد به کم باعث تقویت عضلات قلبی می شود. در رابطه با افزایش گنجایش شش ها و عملکرد بهتر دستگاه تنفسی تاثیری که انجام ورزش های کاردیو (قلبی عروقی)  با روش اینتروال دارند، بیشتر از انجام این تمرینات به روش عادی است. همچنین با این شیوه ی تمرین، در مدت زمان برابر نسبت به حالت تمرین عادی و یکنواخت، انرژی بیشتری سوزانده می شود.

وقتی شما مدتی با شدت ثابت و یکنواخت تمرین می کنید، بدن شما با مقدار فعالیت و سوخت و سازی بدن شما تطبیق پیدا کرده و سعی در حفظ ذخایر انرژی بدن شما می کند. ولی زمانی که شدت تمرین خود را از کم به زیاد و برعکس تغییر می دهید، به بدن خود فرصت تطبیقی نخواهید داد و به حداکثر سوخت و ساز می رسید.

اکثر کارشناسان توصیه میکنند که هفته ای 2 الی 3 بار تمرینات اینتروال را انجام دهید و اگر ایت تمرینات در راستای حرکات بسیار سنگینی باشد بسیار میتوانند برای ورزشکاران حرفه ای که دنبال عضله سازی و پرورش اندام خود هستند مفید است.

به همین دلیل است که معمولا ورزش های اینتروال در مدت زمان 20الی 30 دقیقه انجام می شوند و ضمن خستگی کمتر نسبت به تمرین عادی، بازده بیشتری برای فرد به همراه خواهد داشت. این خستگی کمتر به دلیل تولید کمتر اسید لاکتیک در روش اینتروال می باشد.

اینتروال چگونه باعث لاغری میشود

لاغری همیشه موضوعی مهم هم برای مردان و هم برای زنان است حالا استفاده از تمرینات اینتروال میتواند شما را به این سمت سوق دهد و بتوانید راحتتر لاغر شوید زیرا به دلیل نوع حرکاتی که با تمرینات اینتروال انجام میشود باعث چربی سوزی و کاهش وزن میگردد.
چرخه تمرینات اینتروال منجر به تحریک هورمون رشد عضلات شده ، در حالی که هم زمان با مصرف کالری به چربی سوزی کمک شایانی می کند. در طول تمرینات HIIT بدن انسان هورمون رشد IGF-1 تولید می کند که به ایجاد توده های عضلانی کمک می کند. مهم نیست که اولویت تمرینات شما چگونه است به عنوان مثال دوچرخه سواری می کنید ، می دوید ، شنا می کنید و یا حتی وزنه برداری می کنید ، می توانید از تمرینات اینتروال برای بهبود توانایی خود استفاده کنید.

هر چه زمان بیشتری ورزش کنید ، تمرین تاثیر بیشتری خواهد داشت. با تمرینات انفجاری کوتاه مدت سنگین شروع کنید و به منظور افزایش استقامت و قدرت مدت زمان دوره را افزایش دهید.

پس ما هم به شما پیشنهاد میکنیم که اگر میخواهید یک اندام مناسب و ایده آل داشته باشید و برای خرید تردمیل خانگی؛ دستگاه چندکاره ورزشی، الپتیکال، دستگاه های ورزشی باشگاهی و دوچرخه ثابت به سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دو =