سلامت, عمومی

فواید دوچرخه ثابت

حتما شما هم با  فواید دوچرخه ثابت آشنا هستید یک دستگاه چند کاره ورزشی که هم در خانه و باشگاه مورد استفاده قرار میگیرد. دوچرخه ثابت میشه گفت جزو دستگاهای ورزشی پرطرفدار محسوب میشود.
زیرا بیشترین تاثیر بر روی شکم و ران پا میگذارد و برای کسانی که به فکر لاغری هستند بهترین گزینه هست.

ما امروز میخواهیم درباره فواید دوچرخه ثابت صحبت کنیم و اینکه چطور از آن استفاده کنیم و اصلا اینکه فایده و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت شامل چه مواردی میشود.

دوچرخه ثابت بدلیل اینکه شما به صورت درجا در حال ورزش کردن هستین باعث میشه شما انرژی زیادی مصرف کنین و باعث عضله سازی زیاد در قسمت پایین بدن بخصوص در قسمت ران ها میشود.
دوچرخه ثابت این امکان را به شما میدهد که در هر زمان بتوانید یک ورزش عالی داشته باشید چه هوا برفی باشد یا بارانی چه سرد باشد چه گرم شما میتوانید به راحتی ورزش هوازی خوبی داشته باشید.

غیر از اینکه دوچرخه ثابت باعث عضله سازی میشود دوچرخه ثابت نوعی ورزش قلبی – عروقی است، به این معنی که قلب شما سریعتر می شود و ریه ها اکسیژن بیشتری را دریافت می کنند. در کوتاه مدت، اثراتی که احساس می کنید ممکن است شامل تنفس سریع یا تعرق زیاد باشد و در دراز مدت استفاده منظم از دوچرخه ثابت به این معنی است که قلب شما قوی تر می شود و قادر به پمپ کردن خون بیشتری می شود. و در نتیجه باعث میشود شما در انجام ورزش های مختلف راحت بتوانید تنفس کنید و ورزش انجام دهید.

دو مین فایده دوچرخه ثابت که مورد علاقه همه به خصوص بانوان و زنان میباشد بحث لاغری است که میتوانید با انجام و برنامه ریزی و استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب در طول یک دوره مشخص به راحتی خود را لاغر کنند و وزن خود را کاهش دهند.

این ویژگی خوب باعث محبوبیت زیاد دوچرخه ثابت میشود چون شما در حالت نشستن بر روی دوچرخه به راحتی ورزش میکنید و میتوانید حتی در زمان ورزش تلویزیون تماشا کنید و راحت وزن خود را کم کنید. به طور کلی باید چنین بیان کرد که دوچرخه ثابت برای لاغری بسیار عالی است. به ویژه از این جهت مهم است که اکثر چربی سوزی زمانی اتفاق می افتد که ضربان قلب فرد در حدود ۶۵ تا ۷۵ درصد از حداکثر ظرفیت باشد.

بسیاری از دوچرخه های جدید، خود را با مانیتور ضربان قلب تجهیز کرده اند تا کاربران بتوانند سرعت خود را بررسی کنند و عادات دوچرخه سواری خود را برای بهینه سازی در چربی سوزی تنظیم کنند. علاوه بر کاهش چربی، دوچرخه سواری راهی عالی برای کالر سوزی بالا است.
ورزش کردن با دوچرخه ثابت چون به صورت درجا و بدون تحرک یعنی مانند دوچرخه سواری احتیاجی به ورزش در بیرون خانه نیست میتوانید ایمنی ورزشی شما رو تضمین کند.

خوبی دیگر دوچرخه ثابت اینست که فضای کمی میگیرد و چه در خانه و چه باشگاه به راحتی میتوان از آن استفاده کرد.

هر کسی با هر سطح از شرایط جسمانی میتواند از یک تمرین هوازی خوب با دوچرخه ثابت بهره ببرد. تازه کار ها معمولا با یک دوچرخه ثابت شروع میکنند به این دلیل که میتوانند انرا به راحتی در هر قدرت و سرعتی که میخواهند استفاده کنند و نگران گرفتگی زیاد در عضلات خود نیستند. بعد از مدتی که مهارت شما در تمرین با دوچرخه ثابت افزایش پیدا کرد متوانید تمرینات پرفشار تری مانند سرعت بالاتر و شیب را اضافه کنید. حرفه ای که بدنی اماده تر دارند میتوانند از هر دو تمرین سرعتی و شیب همزمان در یک تمرین استفاده کنند.

بعضی از افراد از تمرین کردن و تمرکز روی امادگی جسمانی شان لذت میبرند. اگرچه شما از ان دسته از افراد که دوست دارید موقع ورزش در خانه برنامه مورد علاقه خود را ببینید یا به موزیک گوش دادن بپردازید.

دوچرخه ثابت بهترین دستگاه برای افزایش قدرت پاها به خاطر اینکه موقع پا زدن کاملا عضلات پا درگیر هستند. تنها کاری که باید انجام دهید افزایش قدرت و شدت تمرین است که بدن خود را به چالش بکشید.

امکانات :

مزیت دیگر دوچرخه ثابت این است که با امکانات و اپشن های مختلفی در دسترس هستند. بعضی از ان ها دارای صفحه نمایش با ضربان قلب هستند و بعضی دیگر میتوانند امکاناتی مثل فن خنک کننده و مانیتور ال سی دی و برنامه های تمرین حرفه ای و از پیش تعیین شده داشته باشند.
در آخر میتوان به این نکته اشاره کرد که در بین دستگاه های ورزشی موجود در بازار میتوان یکاز بهترین آنها دوچرخه ثابت باشد زیرا با توجه به نکاتی که گفته شد هم یک ورزش خوب هوازی است هم برای چربی سوزی موثر است،خسته کننده نیست، ایمن است و … از فواید و مزیت های مهم دوچرخه ثابت است.
پس شما هم اگر بعد از خواندن این مقاله دوست دارید که یک دستگاه دوچرخه ثابت ورزشی داشته باشید میتوانید به سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کرده و با کارشناسان ما درباره انواع مختلف دوچرخه ثابت و یا دستگاه های ورزشی دیگر مانند تردمیل، الپتیکال، دستگاه های ورزشی چند کاره و … مشورت و نسبت به خریداری دستگاه خود اقدام کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =