سلامت

لاغری با تردمیل

معمولا وقتی ما یک دستگاهی مانند تردمیل خریداری میکنیم به فکر لاغری هم هستیم اینکه چطور بتوانید با تردمیل لاغر کنید رو ما به شما میگوییم.
همه ما احتمالا با تردمیل آشنایی داریم ولی به طور خلاصه میتوان تردمیل را اینگونه تعریف کرد که یک دستگاه ورزشی هوازی برای تناسب اندام و برای کسانی که دوست دارند پیاده روی را در خانه یا باشگاه تجربه کنند مناسب است.
تردمیل ها انواع مختلفی دارد که در مقاله قبل درباره آن صحبت کردیم که چه تردمیلی برای شما مناسب است ولی خوب دقیقا هدف اصلی از خرید تردمیل برای لاغری و تناسب اندام است.
پس حتما اینکه چطور لاغر شویم خیلی مهم است تا بتوانیم بهترین اندام را داشته باشیم.
اینکه شما قصد دارید چه قسمتی از بدن خود را لاغر کنید مهم است شکم، پهلو، یا ران ها همه مهم است چون تردمیل ورزشی است که تمام اعضای بدن را درگیر میکند و باعث کاهش وزن میشود.
ولی اگر میخواهید مثلا در قسمت ران این اتفاق بیفتد پیشنهاد ما به شما استفاده از دوچرخه ثابت است که به طور خاص روی ران پا اثر میگذارد پس بهتر میتواند شما را لاغر کند.

یکی دیگر از مزایایی که باعث میشود بیشتر از تردمیل استفاده کنیم راحتی و اینکه در هر زمان و مکان قابل استفاده است مخصوصا برای بانوان که به دلیل ایکنی بیشتر تمایل بیشتری برای استفاده کردن از آن را دارند.
با کمک تردمیل می توانید تمرین های قلبی- عروقی خوبی انجام دهید و سبب ارتقای سطح سلامتی شوید. زمانی که بر روی تردمیل راه می روید و ورزش انجام می دهید ماهیچه های شما حرکتی آزاد دارند و با انجام دادن حرکات می توانید عضلات را نیز تقویت کرده و در عین حال نیز کالری زیادی در بدنتان بسوزانید.

 

با کمک تردمیل می توانید قسمت های مختلفی از بدنتان را تقویت کنید و سبب آب شدن چربی از قسمت های مختلف بدنتان شوید. زمانی که بر روی تردمیل راه می روید ماهیچه های همسترینگ (پشت ران ها) و چهارسر ران (جلوی ران ها) بیشترین فعالیت را دارند. اگر این قسمت ها از بدنتان را می خواهید بیشتر لاغر کنید یا اگر تناسب اندام دارند و می خواهید عضلانی تر شوند، بهتر است شیب تردمیلتان را بیشتر کنید تا بعد از مدت زمانی بتوانید عضلات همسترینگ و چهار سر ران و باسن خود را خوش فرم کنید.

 

ماهیچه های باسن نیز زمانی که تمرینات خود را انجام می دهید درگیر ورزش تان خواهند شد و چربی های اضافی را وادار به سوختن خواهند کردو با شما برای راه رفتن همکاری می کنند و سبب ایجاد نیروی محرکه برای ادامه فعالیت شما می شوند. ماهیچه های پشت ساق پا که به ماهیچه های دوقلو معروفند با پیاده روی بر روی تردمیل و در هر قدمی که برمی دارید درگیر ورزش خواهند شد و تردمیل سبب عضلانی تر شدن این عضلات می شود.

 

می دانید ماهیچه های core در بدن که در محدوده شکمی ما قرار دارند کمک می کنند در هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل بدن ما عمود باشدو بین عضلات کل بدن هماهنگی ایجاد شود. زمانی که به تردمیل تان شیب بدهید، همزمان می توانید بر روی این ماهیچه ها و ماهیجه های دست هایتان نیز کار کنید و آنها را وادار به فعالیت نمایید.

 

 

اگر زمانی که از تردمیل استفاده می کنید دست هایتان را تکان دهید، عضلات سینه و عضلات دوسر بازو را نیز می توانید وادار به فعالیت کنید و در هنگام دویدن و راه رفتن با تردمیل بالا و پایین تنه را همزمان در ورزش سهیم نمایید. قبل از شروع کردن ورزشتان به یاد داشته باشد که هدفتان را مشخص کنید تا بتوانید با آگاهی تمریناتتان را شروع کنید. می توانید چربی های اضافی را در هر نقطه ای از بدن که باشند را بسوزانید و از بین ببرید. با کمک تردمیل می توانید تمرینات منظم و مستمری را انجام دهید و با اکسیژن رسانی زیاد به عضلات چربی سوزی بیشتری به راه بیندازید و چربی های ناحیه مورد نظرتان مانند شکم را از بین ببرید.

 

با کمک تردمیل می توانید به طور مرتب سطح تمرینات خود را افزایش دهید. زمان، سرعت و شیب از عوامل مهمی در افزایش سطح تمریناتان هستند و با افزایش هر کدام از آنها می توانید به راحتی سطح تمریناتتان را افزایش دهید. با استفاده از تردمیل می توانید روزانه حداقل 500 کالری بسوزانید که این میزان کالری سوزاندن سبب می شود در پایان هفته شما 35000 کالری بسوزانید که منجر به کم کردن 2 کیلو از وزن شما خواهد شد. توجه داشته باشید که سطح آمادگی جسمانی افراد با یکدیگر فرق دارد و نباید برای بدست آوردن نتیجه عجله داشته باشید. به خاطر بسپارید لاغری در مدت زمان کوتاهی بدست نمی آید و باید برای رسیدن به هدفتان صبر و تحمل داشته باشید.
همیشه قبل از اینکه تمرین خود را با تردمیل شروع کنید یک نرمش چند دقیقه ای داشته باشید تا زمانی که قرار با فشار زیاد تمرین کنید باعث آسیب دیدگی شما نشود.

شما میتوانید برای اینکه یک باشگاه ورزشی خانگی خوب و مناسب داشته باشید، و همچنین برای خرید دستگاه تردمیل خانگی یا تردمیل چند کاره لطیفی،  تردمیل ارزان به وب سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کنید.

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =