اموزشی

مزایای استفاده از دستگاه الپتیکال

الپتیکال یک دستگاه ثابت است که به شما کمک میکند تا بتوانید با استفاده از آن ورزش هایی مثل راه رفتن، دویدن و یا حتی تپه نوردی (کوهنوردی سبک) را انجام دهید و شبیه سازی کنید. امروزه بیشتر ورزشکاران و کسانی که با تردمیل کار میکنند به آن عادت کردند ولی حقیقت اینست که ، الپتیکال حتی بیشتر از تردمیل فشار را از روی بدن و مفاصل شما برمیدارد. و در عین حال برای شما یک ورزش ایده آل حساب میشود. در این مقاله 7 تا از مزایای الپتیکال برای شما میگوییم.

1.کمک به ارتقا قدرت تحرک پذیری و تعادل:

الپتیکال باعث ارتقاء توانایی و آمادگی شما برای تحرک پذیری و حفظ تعادل شما میشود و همچنین باعث میشود تا شما قدرت تحرک پذیری عضلاتی خود را مثل کفل ، باسن، عضلات پشتی و… را بعد از عمل های جراحی مثل عمل زانو را بدست  بیاورید. بیمارستان های زیادی وجود دارند که از بیمار خود میخواهند که بعد از عمل از الپتیکال استفاده کنند وآنها را به این کار تشویق میکنند.

شما بسته به مقدار آسیب میتوانید میزان و شدت ورزش کردن با دستگاه الپتیکال را تنظیم نمایید.

 به طور مثال دستگاه سچوین۴۳۰ به شما این امکان را میدهد که ورزش هایی مثل راه رفتن معمولی، دویدن آرام و پله نوردی را در شدت های مختلف تمرین کنید همچنین این دستگاه به خاطر داشتن سنسورهای  حساس به ضربان قلب نیز در راستای تعیین سرعت و شدت میتوانید ورزش خود را کنترل کنید. بهترین دستگاه های الپتیکال آنهایی هستند که با استفاده از میزان ضربان قلب شما، میزان و نحوه ی ورزش کردن شما رو تنظیم میکند که شما بتوانید به راحتی با دستگاه ورزش کنید.

  1. شما با الپتیکال کل بدنتان را ورزش میدهید:

با دستگاه الپتیکال، هر دو قسمت بدن شما یعنی بالا تنه و پایین تنه به طور کامل درگیر میشوند شما در حین ورزش کردن کل عضلات خود را به  کار میگیرید و در عین حال مشغول  مستحکم کردن و فرم دادن به استخوان های خود هستید.

  1. الپتیکال فضای کمی اشغال میکند:

نگران این هستید که منزل شما یا آپارتمان تان فضای مناسبی برای دستگاه ندارد و کوچک است؟

برخی از دستگا ها طوری طراحی شده اند مثل مدل های ستمینا این موشن به همین منظور طراحی شده اند. آنها طوری طراحی شده اند که در گوشه ودر کنج خانه جای بگیرند و فضای کمی را اشغال کنند یا مثلا مدل های فیت دسک طوری طراحی شده اند که زیر میز تحریر شما جای بگیرند.

  1. میتوانید همزمان چند کار را باهم انجام دهید:

شما میتوانید با استفاده از دستگاه های الپتیکال همزمان چند ورزش را باهم انجام دهید یا مثلا هنگام تمرین کردن تلویزیون تماشا کنید. این وسیله ورزشی به شما کمک میکند آنطور که دوست دارید ورزش کنید و تنها کاری که  لازم است انجام دهید اینست که یک برنامه تمرینی به دستگاه بدهید و بگذارید دستگاه کار خودش را انجام دهد و شما هم کار خودتان را انجام دهید به این معنی که برخی از دستگاه های الپتیکال هستند که دارای بلندگو و حافظه میباشند و در نتیجه شما به راحتی هم زمان  میتوانید موزیک گوش کنید و ورزش انجام دهید.

  1. ورزش با الپتیکال نوعی ورزش خلاف جهت وزن است!!

اینجا همان جایی است مه شما برخلاف جهت جاذبه انجام میدهید پرا که زانو ها و قوزک پاها و تمام مفاصل پایین تنه شما با کمک و همراهی پدال های الپتیکال حرکت میکنند.

 این گونه ورزش های استقامتی که خلاف جهت جاذبه هستند بهتون کمک میکنه تا به استخوان هایتان استحکام ببخشید و از پوکی استخوان در سنین پیری جلوگیری کنید .

  1. افزایش ظرفیت سیستم هوازی بدن

با استفاده تنها 25 دقیقه از دستگاه الپتیکال ، توان جسمی و ظرفیت سیستم هوازی خود را افزایش دهید همچنین با این ورزش، شما در طول روز میتوانید توانمندی و وشیاری بیشتری بدست بیاورید.

  1. نگهداری و تعمیرات دستگاه الپتیکال راحت و ارزان است:

دنبال نوعی تعادل و بین هزینه ها و تعمیرات دستگاه هستید؟

بهتر از الپتیکال دستگاهی پیدا نمیکنید.

از آنجایی که دامنه ی حرکتی الپتیکال محدود و فشرده میباشد احتیاجی به نگرانی در مورد از بین رفتن یا فرسوده شدن یا خراب شدن دستگاه نمیباشد. میتوانید در مورد عمر طولانی این دستگاه مطمئن باشد و با خیالت راحت از ان استفاده کنید.

اگر شما هم برای اینکه بتوانید به هدف خود برای رسیدن به تناسب اندام مناسب و ایده آل هست برسید و بتوانبد به راحتی ورزش های استقامتی را انجام دهید میتوانید به سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کنیدو  دستگاه  الپتیکال ، دستگاه تردمیل خانگی، دستگاه چند کاره و…خود را انتخاب کنید و به راحتی خرید خود را انجام دهید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =