اموزشی, سلامت, عمومی

چه ورزش هایی باعث لاغری می شوند؟

امروز قصد داریم به شما ورزش هایی رو پیشنهاد بدیم که در کنار ورزش کردن باعث لاغری شما و کاهش وزن هم می شوند و میتوانند به تناسب اندام شما کمک کنند. خوب همه ما میدانیم که یکی از راههای لاغری ورزش کردن است ولی اینکه چه ورزشی رو به چه میزان و چطور استفاده کنیم خیلی مهم است.
حتما باید با توجه به میزان وزن و سن ورزشی را در مرحله اول انتخاب کنیم که با شرایط جسمانی ما مطابقت داشته باشد.

  1. پیاده روی و دویدن بهترین راه کاهش وزن

اگر میخواهید ورزشی را انجام دهید که هم باعث تندرستی شما و هم باعث کاهش وزن شود پیاده روی بهترین گزینه محسوب میشود. برای پیاده روی برنامه داشته باشید و حداقل در هفته 3 روز پیاده روی کنید و باید یکساعت این کار را انجام دهید. در شروع پیاده روی سعی کنید آرام آرام شروع به حرکت نمایید تا ضربان قلب شما به تدریج بالا بروید و بعد از مدتی حرکات خود را تند تر کنید هر روز که که میروید حرکت خود را تندتر کنید و بر شدت آن بیافزایید تا دویدن باعث عرق کردن شما بشود. وقتی عرق میکنید یعنی دارید به درستی کالری میسوزونید و لاغر میشوید.
پیاده وری باعث میشود کلیه اندام های شما در حال ورزش کردن باشند زمانی که میدوید پاها، دست ،کمر ، و قسمت های دیگر بدن مجبور به فعالیت و تحرک هستند. علاوه بر آن باعث میشود جریان خون در بدن شما تنظیم شود.

برای اینکه کاهش وزن بیشتری داشته باشید کنار ورزش کردن حتما از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کنید تا بتوانید نتیجه مطلوب تری از ورزش کردن بگیرید.  و بعذ از اینکه پیاده روی شما تمام شد به دلیل از دست دادن قند خون شما کاهش پیدا میکند و احساس گرسنگی میکنید پس سراغ غذاهای پرچرب و سنگین نروید که همه زحمت های شما را به باد میدهد.

  1. ورزش شنا

دومین ورزشی که برای کم کردن وزن مناسب است ورزش شنا است. شنا از قدیم توصیه شده بود که برای یدن خیلی مفید است و میتواند به تناسب و زیبایی بدن کمک بسیاری کند. شنا یک ورزش مفرح و با هیجان بالاست که میتواند به شما برای لاغری کمک کند.
معمولا افرادی که به صورت مرتب ورزش شنا را انجام میدهند از بدنی ورزیده و مناسب برخوردار هستند معمولا پزشکان به کسانی که مشکل عضلانی یا استخوانی مانند کمر درد پا درد و … غیره دارند توصیه میکنند که حتما شنا یا اگر بلد نیستند در آب راه بروند و در آب پیاده روی کنند. برای همین است که شنا ورزشی برای لاغری و کم کردن وزن است.

3. ورزش طناب زدن
طناب زدن یک ورزشی است که از گذشته وجود داشته و همیشه مورد توجه بوده است. طناب زدن علاوه بر کاهش وزن باعث میشود که شما برای عضله سازی در ماهیچه های دست خود میشود.
15 دقیقه طناب زدن مانند اینست که شما به اندازه 2 کیلومتر دویدن است و حسابی باعث لاغر شدن شما میشود.
طناب زدن ضربان قلب را بالا برده و باعث گردش خون بالا میشود که این امر میزان افزایش سرعت کالری سوزی شما میشود و میتواند برای لاغری شما مفید باشد.

4. دوچرخه سواری
دوچرخه سواری یک ورزش عالی برای کم کردن چربی و کاهش وزن است اگر علافه دارید میتوانید این کار را بیرون از خونه هم انجام دهید ولی اگر قصد این رو دارید که در منزل دوچرخه سواری کنید میتوانید با خرید دوچرخه ثابت این کار را انجام دهید و نتیجه این ورزش خوب را ببینید.
یکساعت دوچرخه سواری میتواند کالری زیادی بسوزانید و علاوه برآن باعث عضله سازی و قوی شدن پاها و و آب شدن چربی های شکم و پهلو شما شود.

  1. ورزش ایروبیک
    ایروبیک بیش از هر ورزشی دیگر میتواند برای لاغری شما مفید باشد و به شما انرزی زیادی وارد کند.
    ورزش ایروبیک به خاطر اینکه به صورت منطم انجام میشود باعث میشود که کالری زیادی بسوزانید و در نتیجه لاغر شوید. شما تنها با 30 دقیقه ورزش ایروبیک 300 کالری میسوزانید که واقعا بسیار عالی است. برای شرکت در کلاس های ایروبیک نیاز است که هزینه پرداخت کنید ولی این را هم در نظر داشته باشید که برای لاغر کردن اندام خود بسیار عالی است و باعث میشود که اندام مناسب و خوبی داشته باشید.
  2. ورزش دو
    در عصر امروز اکثر افراد در ساختمان‌ها و برج‌های چندین طبقه زندگی می‌کنند که برای رسیدن به محل زندگی یا کار خود، مجبور به بالا رفتن از تعداد زیادی پله می‌شوند، اما متاسفانه وجود آسانسور و پله‌برقی این ورزش اجباری را غیرممکن ساخته است و بیشتر ساکنین ساختمان‌ها برای بالا و پایین رفتن از ساختمان از آسانسور یا پله‌برقی استفاده می‌کنند. همین استفاده از آسانسور، خود یکی از مواردی است که می‌تواند باعث کم‌تحرکی و به دنبال آن چاقی شود. البته برخی افراد به دلیل مشکلات جسمی مجبور به استفاده از آن هستند. پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان حتماً از پله به‌جای آسانسور و پله‌برقی استفاده کنید تا بتوانید به ازای هر 70 پله‌ای که در دقیقه طی می‌کنید، 452 تا 670 کالری در ساعت انرژی مصرف کنید.

پس ما هم به شما پیشنهاد میکنیم که اگر میخواهید یک اندام مناسب و ایده آل داشته باشید و برای خرید تردمیل خانگی؛ دستگاه چندکاره ورزشی، الپتیکال، دستگاه های ورزشی باشگاهی و دوچرخه ثابت به سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =