اموزشی, سلامت, عمومی

چگونه بیشترین بازدهی را با ورزش کردن از تردمیل بگیریم؟

استفاده هر چه بیشتر و بهتر از تردمیل پس از تمرین کردن میتواند خیلی حائز اهمیت باشد. خیلی از ما روی آن سرمایه گذاری و وقت گذاشتیم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدیم.

10 اصل این مقاله علمی به شما در ارتقا استفاده و تمرین کردن با تردمیل کمک میکند.

در فصل پاییز و زمستان وقتی هوای بیرون از خانه برای تمربن کردن و ورزش کردن مناسب نیست یا امکان رفتن به سالن های ورزشی به دلیل آبگرفتی معابر یا برفی بودن مسیرها فراهم نیست بهترین گزینه برای ورزش کردن درخانه ماندن و استفاده از تردمیل میباشد. از طرفی بعضی از بانوان ترجیح میدن در منزل ورزش کنند و به باشگاه نمیروند، تردمیل میتواند گزینه مناسبی برای آنها باشند تا در یک محیط آرام و راحت شروع به ورزش کردن کنند . امروزه بسیاری از مردم به خصوص بانوان به دنبال تناسب اندام هستند و همیشه دنبال یک یه راه حل مناسب برای این کار هستند که میتواند تردمیل یا دستگاه های ورزشی انتخاب درستی باشد.

پیشنهاد میکنیم با ورزش کردن با تردمیل و استفاده بهینه و مناسب از آن به اندام ایده آل خود برسید.

1.پس پیشنهاد ما اینست که یک برنامه تمرینی برای خود داشته باشید و به آن متعهد باشید و آنرا مرتب انجام دهید. اما بیاید یک استراتژی بهینه  انتخاب کنیم. ایجاد یک برنامه تمرینی شخصی برای رسیدن به اهداف خود میتواند خیلی مفید باشد.

برای مثال : میتوانید برای انجام ورزش کردن در 3 روز در هفته روزی نیم ساعت برنامه ریزی کنید یا مثلا برای روزهای زوج  برنامه ریزی کنید که 3 روز در هفته تمرین با تردمیل و راه رفتن داشته باشید. طبق تحقیقات کلینیک مایو آمریکا روزی 30 دقیقه ورزش هوازی به صورت روزانه میتوانید برای بدن شما مفید باشد.

  1. تردیمل خود را در حالت صحیح قرار دهید. تردمیل باید از دیواره ها و موانع دراطراف خوراد دور باشد ودر جای مناسبی باشد تا در صورت افتان خطرناک و نباشد و باعث آسیب دیده گی نشود. و نکته بعدی اینکه حتما دقت کنید که سیم پاور از تسمه تردمیل دور باشد. قبل از شروع ترین حتما از وصل بودن کلید اضطراری اطمینان داشته باشید.
  2. قبل از شروع تمرین حتما خود را گرم کنید و پس از پایان تمرین حتما بدن خود را سرد کنید. برای گرم کردن میتوانید انواع حرکات کششی رو انجام بدین یا روی تردمیل به مدت 5 دقیقه با سرعت پایین راه بروید.
  3. سیم کلید ایمنی را به بدن خود وصل کنید بر روی بیشتر تردمیل ها یک کلید ایمنی تعبیه شده تا در مواقع اضطراری که در حاال تمرین کردن هستید در صورت افتادن یا از دست دادن تعادل خود این کلید ایمنی را بکشید و تردمیل در همان لحظه خاموش شود.
  4. بر روی تردمیل در حال دویدن فرم بدن خود را حفظ کنید و همیشه سر و گردن خود را بالا نگه دارید و به سمت جلو نگاه کنید شانه های خود را یه عقب نگه دارید و این حالت را همیشه رعایت کنید. شکم خود را منقبض کنید قدم عای عادی و طبیعی بردارید.
  5. ضربان قلب خود را بین 75 تا 90 نگه دارید برای کاهش وزن این این عدد را بر روی تردمیل حفظ کنید.
  6. تردمیل را جلوی آینه بزرگ قرار دهید تا شاهد ورزش کردن و تلاش خود باشید. با مشاهده کردن ورزش کردن ذهن خود را جهت رسیدن به اهداف تقویت کنید قدرت ذهن در رسیدن به تناسب اندام بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود. از طرفی دیگر دویدین جلوی آینه برای اینکه تشخیص دهیم حرکات ناموزون داریم کمک میکند و باعث میشود آنها را اصلاح کنیم.
  7. در سرعتی روی تردمیل بدوید که بتوانید سرعت و وزن خود را کنترل کنید برای رسیدن به هدف خود سرعت زیاد تردمیل بهترین گزینه نیست. اگر در یک دوزه زمانی کوتاه فشار زیادی به بدن خود وارد کنید احتمال اینکه آب زیادی ازدست بدهید زیاد است و این باعث فشار به کلیه ها میشود.
  8. در حین راه رفتن و یا دویدن دست های خود را بچرخانید. دست های تردمیل را در زمانی که احتمال لیز خوردن دارید استفاده کنید. چرخش دست ها در حین استفاده ار تردمیل باعث ایجاد یک تمرین ایده آل میشود و میزان سوزاندن کالری شما را 10 الی 15 درصد بیشتر میکند.
  9. بین استفاده از سرعت و شیب به تناوب استفاده کنید تا به ضربان قلب ایده آل برسید. برای مثال : فقط از یک شیب و سرعت کم استفاده نکنید. مثلا میتوانید هر 30 ثانیه یکبار، شیب دستگاه را 1 درصد افزایش یا کم کنید و هر 1 دقیقه یکبار اینکار را برای سرعت انجام دهید.

اگر شما هم برای اینکه بتوانید به هدف خود برای رسیدن به تناسب اندام مناسب و ایده آل هست برسید میتوانید به سایت بازرگانی لطیفی مراجعه کنید و تردمیل خانگی، دستگاه بدنساز خانگی، دستگاه چند کاره و…خود را انتخاب کنید و به راحتی خرید خود را انجام دهید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =