تلفن تماس: 48409-021

سبد خرید

سوالات متداول فروشگاه لطیفی

به چه روش‌هایی می‌توانم پرداخت را انجام دهم؟

پرداخت وجه خرید اینترنتی از لطیفی، فقط از طریق درگاه بانکی صورت می‌گیرد. پرداخت وجه از طریق مراجعه حضوری یا پرداخت در درب منزل، امکان‌پذیر نیست.

آیا برای ثبت سفارش باید در سایت عضو شوم؟

بله؛ خرید و ثبت سفارش از فروشگاه لطیفی، فقط برای اعضای سایت امکان‌پذیر است. با عضویت در سایت، ضمن ایجاد حساب کاربری شخصی، می‌توانیم از طریق برقراری ارتباط مؤثر با شما خریداران گرامی، خدمات بهتری را خدمتتان ارائه دهیم. به طور کلی، عضویت در سایت، شرط لازم برای خرید از هر فروشگاه معتبر  اینترنتی است.

نحوه و زمان ارسال محصولات به چه صورتی است؟

ارسال محصولات از طریق پست انجام شده و حداکثر طی 7 روز کاری به دست خریدار خواهد رسید. ارسال محصولات به سراسر ایران رایگان است.

آیا امکان خرید حضوری هم وجود دارد؟

بله؛ لطیفی با هدف افزایش رضایتمندی شما همراهان گرامی، امکان خرید حضوری را نیز برایتان مقدور ساخته است. شما می‌توانید در صورت تمایل، با مراجعه به فروشگاه لطیفی، نسبت به خرید حضوری کالاهای موردنیازتان اقدام فرمایید.

آیا می‌توانم زمان تحویل کالا را انتخاب کنم؟

تعیین زمان تحویل کالا از سوی مشتریان گرامی، امکان‌پذیر نیست. ارسال محصولات خریداری‌شده با توجه به فرایند مدیریت سفارش‌ها انجام می‌شود و به همین دلیل، زمان تحویل کالا به خریداران، می‌تواند متغیر باشد.

ارسال محصولات به چه روشی است؟

محصولاتی که شما مشتریان عزیز به‌صورت اینترنتی از فروشگاه لطیفی می‌خرید، فقط از طریق پست برایتان ارسال می‌شود.

چند روز طول می‌کشد تا سفارش به دست من برسد؟

همان‌طور که کمی قبل‌تر هم اشاره کردیم، زمان تحویل کالا به مشتری با توجه به بعضی عوامل، می‌تواند متغیر باشد. بااین‌حال، کلیه اقلام خریداری‌شده از فروشگاه لطیفی، حداکثر بعد از پنج روز کاری، به دست خریداران محترم خواهد رسید.

چطور می‌توانم سفارش را پیگیری کنم؟

پیگیری سفارش‌های ثبت‌شده برای خرید محصول از فروشگاه لطیفی، به دو شکل امکان‌پذیر است. ازآنجاکه ارسال محصولات فقط از طریق پست انجام می‌شود، می‌توانید با استفاده از کد رهگیریِ ثبت‌شده در سامانه پست، وضعیت سفارش خریدتان را پیگیری نمایید.

راه دوم برای پیگیری سفارش این است که مستقیماً با پشتیبانی لطیفی تماس بگیرید تا همکاران ما شما را از آخرین وضعیت سفارشتان مطلع کنند.

شرایط بازگشت سفارش چیست؟

ممکن است به هر دلیلی مثل ویژگی‌های ظاهری، محصول خریداری‌شده، نظرتان را جلب نکند و تصمیم به بازگشت سفارش بگیرید. در این صورت، شرط اصلی برای انجام این کار، سلامت کالاست.